Спорт

Хебър загуби след драма от 5 сета

Написано от ПЗИНФО

Добрич

Хебър записа трета загуба в шампионата по волейбол при гостиването си на Добруджа. В пет сетов мач пазардижклии загубиха тайбрека с 19:17. Това е първият загубен мач за хебърци след изиграването на тайбрек. Припомняме, че в Пазарджик срещата отново бе решена в пет гейма и тогава също спечели отборът домакин.

По-рано през сезона двата тима също играха 5 гейма, като тогава в Пазарджик победи Хебър.

Хебър спечели втория и четвърия гейм, като загуби първия след драматичен обрат. Пазардижклии поведоха със 17:11, но допуснаха Добружда да обърне гейма и да го спечели.

Разстоянието до Добрич, за да подкрепя своя отбор бе и тигъра Хебър, както и силна агитка от Съвета за младежка политика, която често, въпреки далеч по-малоброния си състав, надвикваше феновете на домакините.

Хебър продалжава да е едноличен лидер в класирането с 47 точки. Вторите ЦСКА имат 43 точки и мач по-малко.