Държавният глава Румен Радев бе в Пазарджик за спортно събитие за деца като част от инициативата „Спортувай с президента“.
Инициативата се провежда за четвърта поредна година, но за първи път гостува в Пазарджик. Това стана възможно благодарение на олимпийските ни медалисти Ренета Камберова, председател на Младежки спортен клуб „Пазарджик спортува“ и директорът на Спортното училище в града Георги Георгиев.
230 ученици от 13 училища се събраха в областният град и взеха участие в различни лекоатлетически дисциплини и двигателни упражнения.
Надпреварата се проведе в СЗ“Иван Симеонов“ и Зоната на здравето, които преди няколко години бяха напълно обновени.
Мероприятието има за цел да насърчи активния и здравословен начин на живот сред децата, каза в приветствието си президентът и подчерта, че за него е огромно удоволствие да бъде с тях.
„Това е празник, посветен на бъдещето на вашият прекрасен град. Силно съм впечатлен от спортните съоръжения, с които разполагате. Много градове могат да се учат от вас“, посочи държавния глава.
Президентът награди най-добрите спортисти, включили се в инициативата и се снима с тях.
А след края на проявата в официалния профил „Спортувай с президента“ във Фейсбук споделиха видео от президентския тест за децата на Пазарджик. И изказаха благодарност на Ренета Камберова за поканата и перфектната организация!