Спорт

Шампионска титла за Гергана Павлова и партньорката й в Австрия в драматичен финал

Пазарджик В изключително труден и драматичен мач, Гергана Павлова от „Бадминтон-скуош клуб Пазарджик“ и партньорката й Таня Иванова от Хасково, спечелиха провеждащия се  австрийския град Мьодлинг Открит шампионат на Австрия под 17 години Austrian Junior International u17. Новината съобщи треньорът на Гери в Пазарджик, Неделчо Кесов. В днешния, последен ден на шампионата, момичетата изиграха два мача. В полуфинала записват победа над холандките-Виеланд/Де Вит с 21:5/21:13. Завършилият преди минути финал е много по-оспорван и драматичен. Момичетата побежд9ават англичанките-Катерине Арксей/Смрити Широл с 2:1 гейма, с резултат: 21:14/17:21/21:14 и по този начин грабват титлата на двойки девойки.