Спорт

Четири медала за пазарджишките самбисти от Държавното за кадети

Пазарджик Четири медала останаха в Пазарджик след провелото се в СП „Васил Левски” Държавно първенство по самбо за кадети. „Обществен спортен клуб Пазарджик” грабва 1 сребърен и 4 бронзови медала и заема петото място в отборното класиране. В битките в Пазарджик участваха 200 самбисти от 35 клуба.

За родния клуб бронз при кадетките печели Ива Пейчева в категория 60 кг. При кадетите трети са Горан Козарев при 50-килограмовите, Любомир Станоев в кат. 60 кг и Веско Шопов – 72 кг. При 66-килограмовите Димитър Стоев и Асен Венциславов се разминаха на косъм от медалите. Среброто след надпреварата през уикенда печели Борислав Владов в категория 84 кг.

Отборно тройката при кадетките оформят ЦСКА, „Славия 83” Монтана и „Илинден” София. При кадетите първи е отново ЦСКА, второто място заема „Локомотив” София и трети са „Илинден” София. Пазарджишкият отбор при кадетите е пети.

Състезанието се реализира с финансовата подкрепа на Община Пазарджик.