Спорт

Хебър на победа от втора титла

Написано от ПЗИНФО

Победа дели отбора на Хебър от защита на титлата си в Efbet Супер Волей. Шампионите отново се наложиха над Нефтохимик 2010 с 3:1 (28:26, 25:17, 22:25, 25:23) в мач №2 от финалната серия, игран тази вечер в пълната зала „Васил Левски“.

Така Хебър води с 2-0 победи в серията и е само на една от това да защити титлата си. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третата среща между двата тима е във вторник (26 април) от 18,30 часа в зала „Младост“ в Бургас, а ако се стигне до четвърта такава, тя ще бъде на следващия ден (27 април) отново в Бургас.

Срещата предложи много емоции и напрежение за пазарджишките фенове. След като поведе с 2:0 гейма, Хебър допусна Нефтохимик да спечелия третия гейм. В следващия гейм водачеството се смени няколко пъти. В крайна сметка с правилните смени и силна поредица от сервизи на Пламен Шекерджиев Хебър спечели и гейма и мача, с което взриви трибуните.