Спорт

Хебър би Левски категорично

Написано от ПЗИНФО

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) постигнаха 12-а победа в Суперлигата, след като надиграха като домакини Левски София с 3:0 (25:20, 25:22, 25:22) в двубой от 14-и кръг, изигран в зала „Васил Левски“.

Носителят на Купата и Суперкупата на България са първи в класирането с 34 точки (12 победи, 2 загуби), преди изиграването на останалите срещи от кръга. Левски е на шестата позиция с 22 точки (8 успеха, 6 поражения).

Воденият от Атанас Петров тим поведе от самото начало на срещата, като успя да запази предимството си. „Сините“ се доближаваха до съперника на няколко пъти, но в ключовите моменти „тигрите“ се откъснаха и излязоха напред в резултата.

Във втория гейм играта вървеше равностойно до 6:6, след което момчетата на Андрей Жеков оформиха преднина. Тя се запази до средата на частта, но домакините успяха да стопят дистанцията. Играта тръгна точка за точка и продължи така почти до края. Серия на пазарджиклии реши ситуацията в тяхна полза.

Левскарите взеха аванс и в третата част, обаче не съумяха да запазят темпото. Положението бе идентично с предходния гейм, 14-та точка обаче бе повратният момент. Хебър отново имаше водеща роля, и въпреки опитите на противника да се върне, не се случи нищо повече./ Bgvolleyball.com