На територията на областта се проведе акция „Скорост”, като част от националната полицейска операция, организирана и разпоредена от Главна дирекция „Национална полиция”.
В нея са взели участие екипи от сектор „Пътна полиция” при областната дирекция в Пазарджик и районните управления в региона. В рамките на седмица са установени общо 2140 нарушения на скоростните режими. 1244 от тях са по пътищата извън населените места, а 896 в населените.
Екипите на Пътна полиция са извършвали контрол в участъка на АМ „Тракия”, на пътища от първи, втори и трети клас. Дейностите по време на акцията на осъществявани както през деня, така и през нощта. Контрола над участниците в движението продължава да бъде сред основните приоритети на пътните полицаи от ОДМВР-Пазарджик.