Спорт

Успехи за пазарджишките бадминтонистки в Испания и Италия

Написано от ПЗИНФО

В Барселона се провежда изключително силния “Барселона-Испания Мастерс” с награден фонд 150000$.
Стефани и Габриела Стоеви достигнаха до финала на двойки жени,като победиха безапелационно по пътя към финала Понапа/Реди-Индия с 21:18/21:14, Ефлер/Хертрич-Германия с 2:0 гейма и на полуфинала двойката от Тайланд-Китаракул/Пражонгжай номер две в схемата,след изключително тежък мач с 21:14/16:21/21:9 и се класираха за финала утре срещу Поли/Рахаю-Индонезия,които са водачките в схемата на турнира.
В същото време в Италия-Милано друга състезателка на клуба Гергана Павлова играе на “Италиян Джуниор 2020” за младежи и девойки под 19 год.
На единично девойки Гери се класира за осминафинала ,като победи Юла Хабилер-Италия с 2:0 гейма, Йоана Хьофле-Австрия с 2:0 гейма и на четвъртфинал среща изключително силната и титулувана състезателка от Швейцария-Дония Пелупеси.
На двойки девойки с партньорката и Таня Иванова победиха Камерота/Перез-Италия/Испания с 2:0 гейма и загубиха от двойката на Испания-Родригез/Сетиен с 2:0 гейма и останаха девети в крайното класиране.