Спорт

С две дузпи Хебър надигра Лудогорец II

Снимка: Спортал
Написано от ПЗИНФО

Отборът на Хебър постигна изключително важен успех в битката за третото място, даващо право на бараж за влизане в елита. На собствения си стадион „Георги Бенковски“ пазарджиклии спечелиха с 2:1 срещу дубъла на Лудогорец. Гостите от Разград поведоха чрез Хюсеин Кельовлуев в 15-ата минута, но Тодор Чаворски донесе обрата с две безгрешни изпълнения на дузпи в 18-ата и 68-ата минута. Лудогорец II също получи дузпа при резултат 2:1, която обаче беше пропусната от Тиаго Родригес.

Във временното класиране Хебър заема третото място с 64 точки, четвърти е отборът на Миньор/Перник/ с 60 точки. До края на тима му предстоят отново домакинство на 14 май срещу Марек и гостуване в последния кръг на 21 май срещу Септември/Симитли/.