Пазарджик Личните лекари в Пазарджик спряха работа днес. Недоволството им е срещу служебния рамков договор и орязания бюджет за извънболнична помощ. Част от реформите влизат в сила от 1 април. медиците искат да се запазят старите правила за работа, а предвижданите промени да се редактират с тяхно участие.
Лекарските протести започнаха вчера в областите Кюстендил, Ямбол, Велико Търново и Разград. Днес щафетата в бяло бе поета в Пазарджик, Сливен, Смолян и Перник. Предварително те заявиха, че по време на ефективния протест ще бъдат осигурени кабинети за най-спешните случаи.
Утре общопрактикуващите лекари ще бъдат по местата си, но са готови да продължат с протестите, ако не се стигне до консенсус с МЗ.