Спорт

„Хебър“ записа първа победа в Купата на България, утре среща „Нефтохимик“

Написано от Елена Станоева

Пазарджик, Монтана 98 минути. Толкова бяха необходими на ВК „Хебър“ да си отвори вратата към полуфиналите на турнира за Купата на България при мъжете. Финалния турнир за Купата се играе в Монтана.

Първият противник на пазарджиклии беше отборът на „Миньор“ Перник. Не че миньорите не опитаха, но не успяха да спрат момчетата на Атанас Петров. Все пак успяха да вземат третия гейм. Срещата приключи при резултат 25:20, 25:29, 23:25 и 25:17. Така „Хебър“ се класира за полуфинала, където ще срещне „Нефтохимик“ Бургас.

Бургазлии победиха ЦСКА с 3:0 гейма, но все пак записаха и пасив – контузия изважда Георги Братоев от състава, почти сигурно до края на турнира. Въпреки трудния съперник, запалянковци са категорични, че виждат пазарджиклии на финал. Двубоят утре е от 15.00 часа и ще бъде предаван по Диема спорт.