Спорт

С  12 медала приключиха сезона триатлонистите на СК”Шампион”

Написано от Величка Ачева

Отличията бяха завоювани в СОК Камчия, където се проведе Държавното първенство-основна дистанция. Участие взеха всички български клубове, развиващи този толкова динамичен спорт, както и гости от Румъния и Турция, съобщиха от клуба.

Шампионите отново не се посрамиха и  12 състезатели на клуба се окичиха с медали. Държавна шампионка  в своята  възрастова група стана  Юлия Спасова с дистанции 750 плуване, 20 км колоездене и 5 км бягане. Спасова с лекота победи конкуренцията. Новата ученичка на Спортното училище Теодора Маринова при 11- годишните след кратко объркване в бурното море успя да догони конкурентките си и се закичи със злато. Тюркер Стоянов в същата възраст също се закичи със злато, като „затвори”с цяла обиколка конкурентите. Сребърни медали спечелиха Виктория Стойнова, Любомир Германов и Красимир Георгиев, а бронзови медалисти са Чисел Стоянова, Михаела Зонова, Петър Маслев, Рая Христоскова, Михаил Чакъров и Иванка Стоилова.

Отлично се представиха всички състезатели на клуба, завършили успешно нелекото трасе. С толкова много спечелени медали клуб „Шампион” затвърди лидерската си позиция в българското първенство по триатлон и за трета поредна година е най-успешният клуб в страната-с най-много състезатели и спечелени отличия.

Следващата  седмица шампионите ще вземат участие на Балканското първенство в Охрид,където "Шампион" ще участва с  22  състезатели.