Спорт

Волейболният „Хебър“ сътвори спектакъл при победата над Монтана

Написано от Елена Станоева

Атанас Петров: Най-добрата публика у нас!

Пазарджик Невероятен спектакъл сътвориха волейболистите на „Хебър“ тази вечер. Публиката, напълнила зала „В. Левски“ стана свидетел на истинска битка, продължила близо два часа. Мачът за пазарджиклии не започна особено позитивно и загубиха първия гейм с 13:25. Във втория гейм играта им потръгна и го взеха с 28:26. Потръгнаха и нервите. Според огромна част от 1500-те в залата – съдийският принос беше съществен. През този гейм пазарджишкият наставник (според коментарите в залата) се „уреди“ с жълт картон, а при резултат 24:23 в полза на „Хебър“ изригна недоволството на публиката. Повод за това стана топка на гостите, според всички аут, която беше отсъдена като добра, и вместо гейма с 25:23, пазарджиклии трябваше да спечелят още няколко точки. Това беше и най-дългият гейм в мача – 31 минути. Третият гейм също дойде в пазарджишка полза – 25:15 В следващия публиката видя по един червен картон за двата отбора, а гостите го спечелиха с 25:17.

Тайбрекът премина на крака за по-голямата част от публиката, а подкрепата за момчетата на Атанас Петров беше оглушителна. Такава беше и радостта след последната, победна точка – 15:10. Обикновено публиката напуска залата сравнително бързо, но днес никой не бързаше да си тръгва. Радост, снимки, поздрави в залата, същото  пред нея.

Минути след последната точка треньорът Атанас  Петров каза: „Момчетата играха със сърце. Тези три поредни победи имат своята роля за добрата игра. А огромна роля за тази победа изигра публиката. Най-добрата публика у нас. Само за две години Пазарджик показа, че е най-волейболният град в България!